Görev Holding’den Kırım’da işbirliği anlaşması

AYDINLIK GAZETESİ

Türkiye ile Rusya Federasyonu’na bağlı Kırım arasındaki ticari işbirliğinde karşılıklı adımlar atılıyor. 26 Kasım’da Kırım’da düzenlenen uluslararası iş forumunda Görev Holding ile Güney Bölgesel İhracat Destek Merkezi arasında karşılıklı işbirliği anlaşması imzalandı.

1 Ekim’de İstanbul’da düzenlenen ‘Türkiye Kırım Ekonomik Forumu’nda Türk ve Kırımlı şirketler bir araya gelmiş, Kırım’da yatırım imkanları konuşulmuş, iş anlaşmaları imzalanmıştı. Ekim ayının son günlerinde yine Görev Holding’in davetiyle Türkiye’ye gelen Merkez Rusya Yatırım Konseyi Heyeti, İstanbul Ankara ve İzmir’de iş dünyası temsilcileriyle buluştu. Toplantının sonunda Merkez Rusya ile Görev Holding arasında ekonomik işbirliği anlaşması imzalandı.

BİRÇOK ÜLKEDE KATILDI

26 Kasım’da bu sefer Kırım’da uluslararası iş forumu düzenlendi. Kırım Hükümetine bağlı Güney Bölgesel Yatırım ve İhracat Destek Merkezi ev sahipliğinde düzenlenen forumda Suriye, Çekya ve Bulgaristan’dan gelen iş insanları da yer aldı.

Foruma katılan Görev Holding, Kırım hükümetine bağlı Güney Bölgesel İhracat Destek Merkezi ile işbirliği anlaşması imzaladı. Anlaşmayı Görev Holding adına Görev Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tugay Şen, Kırım adına Güney Bölgesel İhracat Destek Merkezi Müdürü Serova Natalya Nikolayevna imzaladı. Forumda Görev Holding’i Çimen Filiz Paşa temsil etti.

HEDEF BATI ASYA BİRLİĞİ

Düzenlenen imza töreninde konuşan Çimen Filiz Paşa, Batı Asya vurgusu yaparak şunları söyledi:

“Burada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bizim hedefimiz Batı Asya Birliği’ni kurmaktır. Bu toplantı yüzden bizim için çok önemlidir. Natalya bu toplantıdaki en önemli etkenlerden birisi olmuştur. Burada Natalya ile birlikte bu önemli imzayı atmaktan çok mutluyum. Batı Asya Birliği’nin kurulmasındaki katkıları çok önemlidir.”

Anlaşmada taraflar arasında iş deneyimi için uygun koşulların oluşturulması, Rusya Federasyonu’nda girişimliğinin geliştirilmesi, desteklenmesi ve kamu kurumları ile etkileşim gibi maddeler bulunuyor.