Görev Holding Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde


Özellikle Avrasya ülkelerine yönelik yatırım projeleri ve ticari faaliyetleriyle gündeme gelen Görev Holding, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni ziyaret etti. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Tugay Şen başkanlığındaki Görev Holding heyeti Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde hükümet yetkilileri, yerel yöneticiler ve iş insanlarıyla çeşitli temaslarda bulundu. 

Görev Holding heyeti ziyaretin ilk gününde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi ve Enerji Bakanı Prof.Dr. Erhan Arıklı ile bir araya geldi. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yatırıma ihtiyaç duyduğunu belirten Arıklı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Özellikle Enerji konusunda yatırım önerilerine açık olduklarını ifade eden Arıklı, gündemlerindeki projelere ilişkin de Görev Holding heyetiyle görüş alışverişinde bulundu. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tanıtılmasının önemine dikkat çeken Arıklı,  Özellikle Avrasya ülkeleri ve Türk Dünyası ile ekonomik ilişkilerin önemine vurgu yaptı. Arıklı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tanıtılması sürecinin önemli ayaklarının birinin de dış ticaret olduğuna dikkat çekti.

Görüşmeden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Görev Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Tugay Şen ise KKTC’nin yatırım ihtiyacını gidermek için üzerlerine düşen sorumluluğu memnuniyetle yerine getireceklerini ifade etti. KKTC’nin tanıtılmasının hem Türkiye hem de KKTC açısından aynı zamanda bir güvenlik sorunu olduğuna değinen Şen, Avrasya ülkeleriyle yürütülecek ticari faaliyetlerin önemine dikkat çekti.

Yönetim Kurulu Başkanı Tugay Şen, İç Ticaret Müdürü Teoman Alver ve KKTC Temsilcisi Cihangir Özyer’den oluşan Görev Holding heyeti Enerji Bakanlığındaki görüşmenin ardından, Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ ile bir araya geldi. Başta Turizm olmak üzere, Lapta bölgesindeki yatırım olanakları üzerine görüş alışverişinde bulunan Görev Holding heyeti yapımı planlanan marina alanında da incelemelerde bulundu.

Hükümet yetkilileri ve yerel yöneticilerle yapılan görüşmelerin ardından Kıbrıs Türk İş İnsanları ile de çeşitli görüşmeler gerçekleştirildi. Kıbrıs Türk İş İnsanları Derneği Başkanı Enver Mamülcü ve yönetim kurulu üyeleriyle yapılan görüşmelerde de ortak yatırım imkanları ve iş birliği olanakları üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.

Görev Holding heyeti hükümet yetkilileri ve iş insanlarını Türkiye’ye davet etti. Görev Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tugay Şen kısa bir zaman içerisinde Kıbrıs Türk İş insanları ve Hükümet yetkililerini başta Azerbaycan olmak üzere Avrasya Ülkeleri ile ticari ilişkileri geliştirmek üzere bir araya getireceklerini belirtti.

GÖREV HOLDİNG KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ’NDE2