Görev Dış Ticaret, İranplast Fuarına Katıldı


Görev Holding bünyesindeki Görev Dış Ticaret, İran’da bu yıl 15'incisi düzenlenen "İranplast" fuarına katıldı. İran Petrol Bakanlığı ve Milli Petrokimya Şirketi tarafından düzenlenen fuara özel katılımcı olarak davet edilen Görev Dış Ticaret firmasını, Genel Müdür Hüseyin Ümit Bayram ve Yakup Aslan temsil ettiler.

İran'ın başkenti Tahran'da Uluslararası Fuar alanında gerçekleşen etkinliğe petrokimya sektöründen 430 yerli ve yabancı şirket katıldı.

Görev Dış Ticaret temsilcileri, Çin, Brezilya, Macaristan, Portekiz, Kazakistan, Azerbaycan, Pakistan, Afganistan, Suriye, Tayvan, Tacikistan ve Irak’tan katılan firmaların temsilcilerinin bulunduğu fuarda, Türkiye'nin petrokimya alanındaki ticari ilişkilerinin artırılması için temaslarda bulundu.

Görev Dış Ticaret, 8 milyon tonluk üretim kapasitesi ile sektörün önemli bir ülkesi olan İran'dan Türkiye’nin petrokimya ihtiyacının büyük kısmının karşılanması, mevcut ticari ilişkilerin daha ileriye taşınması için İranlı petrokimya üreticisi firmalar ile yeni işbirliği imkanları üzerine görüşmeler gerçekleştirdi.

.