KKTC Başbakanı Sucuoğlu, Görev İlaç heyetini kabul etti


Görev Holding bünyesindeki Görev İlaç A.Ş. heyeti, ilaç endüstrisinde işbirliği olanaklarını araştırmak ve bazı projeler üzerinde çalışmalar yapmak amacıyla, 23-24 Mart 2022 tarihinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeydi.

KKTC Başbakanı Dr. Faiz Sucuoğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Dr. M. Kürşat Bozkurt ve Genel Müdür Meral Maden’den oluşan Görev İlaç heyetini kabul etti. Heyetimiz, Kıbrıs Türk İş İnsanları Derneği (İŞAD) yöneticileri ve sektördeki firma yetkilileriyle de temaslarda bulundu.

Görev İlaç heyeti, ziyaretin ilk gününde Kıbrıs Türk İş İnsanları Derneği (İŞAD) yöneticileri ile birlikte ilaç endüstrisi kurumlarının yöneticileriyle toplantı yaptı. Toplantıda KKTC ve Türkiye ilaç endüstrisini ilgilendiren konular ele alındı.

Ziyaretin ikinci gününde KKTC Başbakanı Dr. Faiz Sucuoğlu, Görev İlaç heyetini kabul etti. Sayın Dr. Faiz Sucuoğlu, Görev İlaç projeleri hakkında bilgi aldı ve bu alanda yapılması gereken çalışmalar konusunda önemli ayrıntılara değindi.

Ardından Görev İlaç heyeti ile İŞAD yöneticileri, KKTC’nin kurucu lideri merhum Rauf Denktaş’ın Anıt Mezarını ve Mücahitler Anıtı’nı ziyaret ettiler.

Daha sonra Kıbrıs Türk İş İnsanları Derneği Başkanı Enver Mamülcü, Genel Sekreter Metin Yılgın ve Yönetim Kurulu Üyeleri Cihangir Özyer ve Kaan Aytaçoğlu ile birlikte toplantı yapılarak ortak projeler ve çalışma programı üzerinde görüşmeler yapıldı.

Görev İlaç A.Ş. heyeti bu ziyarette Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Başkanı Dr. Özlem Gürkut ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ilaç üreten tek firması olan Pharma Mondial’in sahibi Özlem Asvaroğlu ile de yararlı görüşmeler yaptı.

.

 

.