Merkez Rusya Yatırım Konseyi ile Holdingimiz Arasında İşbirliği Anlaşması

 

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin'e bağlı Merkez Rusya Yatırım Konseyi ile Görev Holding arasında işbirliği anlaşması...

Görev Holdingin davetiyle Türkiye’ye gelen Merkez Rusya Yatırım Konseyi heyeti, Ankara ve İzmir’den ardından İstanbul’da yapılan toplantıda iş dünyasının temsilcileriyle buluştu. Buluşmanın sonunda Merkez Rusya Yatırım Konseyi ile Görev Holding arasında işbirliği anlaşması imzalandı.

Aralarında Uluslararası İslam Ticaret Birliği Başkanı Marat Kabayev, İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan ile Kırım Kalkınma Vakfı temsilcilerinin de yer aldığı seçkin konuklara sunumlar yapan Merkez Rusya heyeti 208 projeyle İstanbul’da iş çevrelerini bölgelerinde yatırım yapmaya davet etti.

Merkez Rusya Yatırım Konseyi Başkanı Niyazmetov Artur Kamilovich, Merkez Rusya Yatırım Konseyi Eş Başkanı ve Key Partner Genel Müdürü Kachaev, Kaluga Bölgesi Kalkınma Ajansı Genel Müdürü Kachaev Sergey Valerievich, Ryazan Bölgesi Kalkınma Birliği Genel Müdürü Ivanov Yuri Borisovich, Tambov Bölgesi Bölgesel Kalkınma ve Yatırımları Teşvik Dairesi Başkanı Kamneva Olga Igorevna, Voronezh Bölgesi Yatırım ve Stratejik Projeler Ajansı Başkanı Kustov Danil Alexandrovich ve Tula Bölgesi Kalkınma Birliği Yatırımlar Bölümü Genel Md. Tatarenko Pavel Vladimirovich'ten oluşan heyet Rusya'da yatırımcılara sunulan olanakları ve kolaylıkları anlattılar.

“Devlet Başkanımız Putin, önümüze koyduğu yüksek hedefler doğrultusunda dünyadaki ilk 5 ekonomi arasına girmeyi ve kalkınma hızımızı da dünya ortalamasının üzerine çıkarmayı istiyoruz. Bu iş için Türkiye, Orta Asya bölgesinde bizim için en güvenilir partnerdir.” diyen Konsey Başkanı Niyazmetov, Türkiye’de Görev Holding'le birlikte olmaktan mutluluk duyduklarını vurguladı.

İş dünyası temsilcilerinin sorularının ardından ikili görüşmelerle devam eden toplantının sonunda Merkez Rusya Yatırım Konseyi ile Görev Holding arasında işbirliği anlaşması imzalandı. Merkez Rusya Yatırım Konseyi, kurulduktan sonra ilk iş anlaşmasını Görev Holding ile imzaladı.

Anlaşmaya dair konuşan Görev Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tugay Şen, "Üretim atılımının tek çıkış yolunun bu olduğu açıktır. Türkiye-Rusya ilişkilerinin de özellikle son dönemlerde stratejik bir düzeye geldiğini, güvenlik ve siyasal boyutta bu noktaya geldiğini izliyoruz. Görev Holding olarak bu stratejik işbirliğinin ekonomik boyutunun da hayata geçmesi amacıyla, Türkiye’nin Avrasya ülkeleriyle olan ekonomik ilişkisini geliştirmesini kendimize görev edinmiş bulunuyoruz. Daha önce yapılan buna benzer toplantılara en büyük eleştiri, işin toplantılarla kalmasıydı. Ama biz bunu sadece toplantı organizasyonlarıyla sınırlı tutmayacağız, devamında Görev Holding ve Merkez Rusya Yatırım Konseyi olarak bu toplantıdan çıkan sonuçları hayata geçirilmesi için çaba göstereceğiz.” diye konuştu. 

Merkez Rusya Yatırım Konseyi'nin Türk iş insanlarına sunduğu 208 yatırım projesinin detaylarına "SelectCR.ru” web sayfasından ve Görev Holding Yatırım, Finansman ve İş Geliştirme biriminden ulaşılabilir.

KATILIMCILAR

Ahmet Demirci (Business Symphony), Aida Eynaliyeva (Kırım Kalkınma Vakfı Azerbaycan Temsilcisi), Aleyna Ayan (Terminal Construction CEO), Ali Göktaş (Steel International AG), Anna Chiurcciu (EAE Machinery Co. Satış ve Pazarlama), Asım Çillioğlu (Riport Rize Limat İşletmesi Yatırım AŞ Liman Md), Ata Şenlikçi (Teknopark İstanbul İcra Kurulu Bşk), Ayşim Aydemir (İSO Protokol ve Organizasyon Şb Md), Aziz Saka (Reno Finans Bşk), Burak Alagöz (Evi Design Uygulamaları – Mimar), Boğaçhan Kaan Murathan (Trade Mining), Burçin Değirmencioğlu (İSO Genel Sek Yard.), Bülent Atalay (EAE Elektrik), Cankut Bağana (Onur Air Bşk), Çetin Gül (Gül İnşaat YK Bşk), Erhan Kulaç (MC Properties İnvestment Co. Md), Ethem Sancak (BMC YK Bşk), Handan Bilgili (Kırım Kalkınma Vakfı İcra kurulu Bşk), Hüseyin Güler (Kastamonu İş Planlama ve İnovasyon Md), İsmail Efe (Demir Teknik Makina AŞ, Satış sorumlusu), Kerem Kapancı (Fortuna Advisory – Yönetici ortak), Kousai Tashani (Totem Grup Fikir Geliştirme), Levent Erdoğan (Bankacı), Levent Köroğlu (Pastör Endüstri Makinaları San ve Tic AŞ, Satın Alma), Levent Özsoy (GST Asansör San.), Mehmet Akif Meral (İSO Avrupa Birliği ve Uluslararası İlişkiler Md. Yrd.), Mehmet Ali Duran (Onur Air İcra Kurulu Sekreteri), Mehmet Arslanoğlu (Tarmond Genel Md), Mehmet Nejat Balaraısı (Ekose İncorporated), Mehmet Orhan Efe (Bursa Mühendis ve Mimar İşadamları Der. Bşk), Mehmet Örgen (Erciyes Holding Md), Mesude Yıldız (Milano Moda), Mete Mert (Kırım Kalkınma Vakfı İcra Kurulu Bşk Yrd.), Murat Ucak (EAE Elektrik Bölge Md.), Mustafa Dayanıklı (Vemus Endüstriyel Elektronik San Tic YK Bşk), Mustafa Eksik (Sıddık Kardeşler Haddecilik San Tic YK Üyesi), Mustafa Kaya (Lorbi PR Tanıtım Ajans Bşk), Mustafa Selçuk Baydar (AEA Machinery Co Gnl Md.), Mustafa Şansal (Kırım Kalkınma Vakfı İst. Tem.), Nihat Onuk (Orka Holding İş Geliştirme Md), Okan Kurtlar (Kurtlar Leather), Okan Tapan (Anadolu İnşaat Makina San ve Dış Tic AŞ), Ozan Karadayı (Ten Medikal İnşaat Oto Gıda San. Ltd. Şti), Özcan Alaş (İran ve Ortadoğu Ticareti Geliştirme Der.), Özer Yıldırım (Level Project Md.), Refik Yengier (Help Marine Kaptan), Selami S. Melemşe (Avukat), Serkan Oskay (Rubicon Cleantech), Şeyda Altuğ (Fortuna Advisory), Tolga Karataş (Tınaz Tarım ve San. Makina Yatırım Tic. Md), Tuba Şahanoğlu (Akfen Holdin AŞ İş Geliştirme Md), Turan Çete (BTM Mühendislik Genel Md), Uğur Çetinkaya (Arge-Tek), Uğur Demircioğlu (Pastör Endüstri Makinaları San ve Tic AŞ), Vedat Ekici (Yıldız Holding Pladis Satış Direktörü), Yalçın Paslı (Tezmaksan Makina San ve Tic AŞ Direktörü), Yasemin Bal (Balrium Grup – Avukat), Yavuz Yurtgüder (Yıldız Holding Pladis Genel Md), Burak Demici (IBC İstanbul Busines Consultants), Emrah Yazıcı (IBC İstanbul Business Constutants), Ufuk Akgün (Peplos Group). ALFABETİK SIRAYLA YAZILMIŞTIR.

MRYK & Görev Holding İstanbul toplantısı
MRYK & Görev Holding İstanbul toplantısı
MRYK Key Partner & Görev Holding anlaşma
Kachaev-Tugay Şen anlaşma sonrası kucaklaşma
Kamilovich Niyazmetov-Kachaev-Tugay Şen- Mehmet Perinçek
Kamilovich Niyazmetov-Kachaev-Tugay Şen- Mehmet Perinçek